×

Koha në Western Australia, Australi është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 05:33 ↓ 18:39 (13h 6m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Western Australia është Australia/Perth.
Lexo për Western Australia në Wikipedia
Përcakto Western Australia si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Western Australia

Diferenca në kohë
from Western Australia

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Western Australia në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong