×

Koha në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe është

 
 
E shtunë, Maj 21, 2022, java 20
Dielli: ↑ 05:32 ↓ 18:59 (13h 27m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dubai është Asia/Dubai.
Lexo për Dubai në Wikipedia
Përcakto Dubai si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dubai

Diferenca në kohë
from Dubai

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
UTC
4 orë
4 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Londra
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dubai në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Emiratet e Bashkuara Arabe

Abu Dabi Adh Dhayd Al Abraq Al Ain Al Khatim Al Matāf Al Wathbah Al-Mirfa’ An Nashshāsh Ar Rams Ar Rufayşah Ar Ruways Dibba Al-Fujairah Dibba Al-Hisn Dubai Fujairah Khor'fakkan Mezaira’a Ras al-Khaimah Sharjah Ujman Umm al-Quwain ‘Aqqah ‘Arādah ‘Asamah