×

Koha në Cairo, Egjipt është

 
 
E hënë, Shtator 25, 2023, java 39

Time zone info for Cairo

UTC +3
Egypt Daylight Time (GMT +3)
tani 7 orë para New York City
E premte Prill 28 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Egypt Daylight Time (GMT +3).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E premte Tetor 27 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Egypt Standard Time (GMT +2).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Cairo

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Cairo

Cairo në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Egjipt

Abū Kabīr Akhmīm Al Fayyum Al Mansurah Al Maţarīyah Al Maḩallah al Kubrá Al Ḩawāmidīyah Aleksandria Arish Ashmūn Assiut Aswan Banhā Banī Suwayf Bilbeis Bilqâs Būsh Cairo Damanhur Damietta Dikirnis Disūq Giza Helwan Hurghada Idfu Idkū Ismailia Jirja Kafr ad Dawwār Kafr ash Shaykh Kafr az Zayyāt Luxor Mallawī Manfalūţ Minya Minūf Port Said Qalyub Qina Samālūţ Shibīn al Kawm Sohag Suez Tanta Zagazig Ziftá Ţahţā Ţalkhā Ḩawsh ‘Īsá