×

Koha në Pekini, Kinë është

 
 
E shtunë, Maj 28, 2022, java 21
Dielli: ↑ 04:50 ↓ 19:33 (14h 44m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Pekini është Asia/Shanghai.
Lexo për Pekini në Wikipedia
Përcakto Pekini si vendndodhjen tuaj
Fshije nga vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Pekini

Diferenca në kohë
from Pekini

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
UTC
8 orë
8 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Londra
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Canton of Zurich
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Pekini në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Kinë

Baotou Changchun Changsha Chengdu Chongqing Dalian Dongguan Foshan Fushun Guangzhou Guankou Handan Hangzhou Harbin Hefei Jilin City Jinan Kunming Lanzhou Luoyang Nanchang Nanchong Nanjing Ningbo Ordos Pekini Qingdao Shanghai Shantou Shenyang Shenzhen Shijiazhuang Shiyan Suzhou Taiyuan Tai’an Tangshan Tianjin Tianshui Vuhani Wuxi Xi'an Xiamen Xinyang Yunfu Zhengzhou Zhongshan Zibo Ürümqi