×

Koha në Istanbul, Turqi është

 
 
E shtunë, Maj 28, 2022, java 21
Dielli: ↑ 05:36 ↓ 20:27 (14h 50m) Më shumë info
Güncel döviz kuru için tıklayın

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Istanbul është Europe/Istanbul.
Lexo për Istanbul në Wikipedia
Përcakto Istanbul si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Istanbul

Diferenca në kohë
from Istanbul

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Istanbul në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Turqi

Adana Adapazarı Adıyaman Aksaray Ankara Antakya Antalya Aydin Ağrı Balıkesir Batman Bolu Bursa Denizli Diyarbakır Edirne Elâzığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Isparta Istanbul Izmir Kahramanmaraş Karaman Kayseri Konya Kütahya Kırıkkale Kırşehir Malatya Manisa Mersin Niğde Ordu Osmaniye Rize Samsun Sanliurfa Siirt Sivas Tekirdağ Trabzon Uşak Van Zonguldak Çorum İzmit