×

Koha në Shanghai, Kinë është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 06:35 ↓ 16:51 (10h 16m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Shanghai është Asia/Shanghai.
Lexo për Shanghai në Wikipedia
Përcakto Shanghai si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Shanghai

Diferenca në kohë
from Shanghai

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Zurich
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong Kong0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Shanghai në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Kinë

Baotou Changchun Changsha Chengdu Chongqing Dalian Dongguan Foshan Fushun Guangzhou Guankou Handan Hangzhou Harbin Hefei Jilin City Jinan Kunming Lanzhou Luoyang Nanchang Nanchong Nanjing Ningbo Ordos Pekini Qingdao Shanghai Shantou Shenyang Shenzhen Shijiazhuang Shiyan Suzhou Taiyuan Tai’an Tangshan Tianjin Tianshui Vuhani Wuxi Xi'an Xiamen Xinyang Yunfu Zhengzhou Zhongshan Zibo Ürümqi