×

Koha në Chongqing, Kinë është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:41 ↓ 18:34 (10h 53m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Chongqing është Asia/Shanghai.
Lexo për Chongqing në Wikipedia
Përcakto Chongqing si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Chongqing

Diferenca në kohë
from Chongqing

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Chongqing në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Kinë

Baotou Changchun Changsha Chengdu Chongqing Dalian Dongguan Foshan Fushun Guangzhou Guankou Handan Hangzhou Harbin Hefei Jilin City Jinan Kunming Lanzhou Luoyang Nanchang Nanchong Nanjing Ningbo Ordos Pekini Qingdao Shanghai Shantou Shenyang Shenzhen Shijiazhuang Shiyan Suzhou Taiyuan Tai’an Tangshan Tianjin Tianshui Vuhani Wuxi Xi'an Xiamen Xinyang Yunfu Zhengzhou Zhongshan Zibo Ürümqi