×

Koha në Johannesburg, Afrika e Jugut është

 
 
E martë, Shtator 27, 2022, java 39
World Tourism Day / Google's birthday
Dielli: ↑ 05:52 ↓ 18:06 (12h 14m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Johannesburg është Africa/Johannesburg.
Lexo për Johannesburg në Wikipedia
Përcakto Johannesburg si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Johannesburg

Diferenca në kohë
from Johannesburg

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Johannesburg në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Afrika e Jugut

Benoni Bloemfontein Boksburg Botshabelo Brakpan Cape Town Carletonville Centurion Durban East London Johannesburg Klerksdorp Krugersdorp Newcastle Paarl Pietermaritzburg Port Elizabeth Pretoria Richards Bay Roodepoort Soweto Uitenhage Vanderbijlpark Welkom Witbank