×

Koha në Newcastle, Afrika e Jugut është

 
 
E shtunë, Maj 28, 2022, java 21
Dielli: ↑ 06:41 ↓ 17:14 (10h 33m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Newcastle është Africa/Johannesburg.
Lexo për Newcastle në Wikipedia
Përcakto Newcastle si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Newcastle

Diferenca në kohë
from Newcastle

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Newcastle në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Afrika e Jugut

Benoni Bloemfontein Boksburg Botshabelo Brakpan Cape Town Carletonville Centurion Durban East London Johannesburg Klerksdorp Krugersdorp Newcastle Paarl Pietermaritzburg Port Elizabeth Pretoria Richards Bay Roodepoort Soweto Uitenhage Vanderbijlpark Welkom Witbank