×

Koha në Londra, Mbretëria e Bashkuar është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 07:44 ↓ 15:55 (8h 11m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Londra është Europe/London.
Lexo për Londra në Wikipedia
Përcakto Londra si vendndodhjen tuaj
Fshije nga vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Londra

Diferenca në kohë
from Londra

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
UTC0
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Zurich+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Londra në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Mbretëria e Bashkuar

Aberdeen Belfast Birmingham Blackpool Bolton Bournemouth Bradford Brighton Bristol Cardiff Coventry Derby Dudley Dundee Edinburg Glasgow Huddersfield Hull Ipswich Leeds Leicester Liverpool Londra Luton Manchester Middlesbrough Milton Keynes Newcastle Northampton Norwich Nottingham Oxford Peterborough Plymouth Poole Portsmouth Preston Reading Sheffield Southampton Southend-on-Sea Stockport Stoke-on-Trent Sunderland Sutton Swansea Swindon Walsall Wolverhampton York