×

Koha në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut (përfshihen edhe territoret e varura) ka 8 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Londra.
Dielli: ↑ 07:42 ↓ 16:46 (9h 4m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut është Europe/London.
Lexo për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut në Wikipedia
Përcakto këtë vendndodhje si kryesore.
Shto në vendodhjet e preferuara

Diferenca në kohë
from Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut në hartë

Annual average temperatures
for Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut 1884-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from UK Met Office.
See showyourstripes.info.

50 vende në
Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut

Aberdeen Belfast Birmingham Blackpool Bolton Bournemouth Bradford Brighton Bristol Cardiff Coventry Derby Dudley Dundee Edinburg Glasgow Huddersfield Hull Ipswich Leeds Leicester Liverpool Londra Luton Manchester Middlesbrough Milton Keynes Newcastle Northampton Norwich Nottingham Oxford Peterborough Plymouth Poole Portsmouth Preston Reading Sheffield Southampton Southend-on-Sea Stockport Stoke-on-Trent Sunderland Sutton Swansea Swindon Walsall Wolverhampton York