×

Koha në Birmingham, Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut është

 
 
E hënë, Dhjetor 4, 2023, java 49

Time zone info for Birmingham

UTC +0
Greenwich Mean Time (GMT)
tani 5 orë para New York City
E diel Tetor 29 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +0 / Greenwich Mean Time (GMT).
  • Ora u vendos pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +1 / British Summer Time (BST).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 01:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Birmingham

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Birmingham

Birmingham në hartë

50 vende në
Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut

Aberdeen Belfast Birmingham Blackpool Bolton Bournemouth Bradford Brighton Bristol Cardiff Coventry Derby Dudley Dundee Edinburg Glasgow Huddersfield Hull Ipswich Leeds Leicester Liverpool Londra Luton Manchester Middlesbrough Milton Keynes Newcastle Northampton Norwich Nottingham Oxford Peterborough Plymouth Poole Portsmouth Preston Reading Sheffield Southampton Southend-on-Sea Stockport Stoke-on-Trent Sunderland Sutton Swansea Swindon Walsall Wolverhampton York