×

Koha në Bournemouth, Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut është

 
 
E premte, Shkurt 23, 2024, java 8

Time zone info for Bournemouth

UTC +0
Greenwich Mean Time (GMT)
tani 5 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +1 / British Summer Time (BST).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 01:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Bournemouth

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Zyrihu+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bournemouth

Bournemouth në hartë

50 vende në
Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut

Aberdeen Belfast Birmingham Blackpool Bolton Bournemouth Bradford Brighton Bristol Cardiff Coventry Derby Dudley Dundee Edinburg Glasgow Huddersfield Ipswich Kingston upon Hull Leeds Leicester Liverpool Londra Luton Manchester Middlesbrough Milton Keynes Newcastle upon Tyne Northampton Norwich Nottingham Oksford Peterborough Plymouth Poole Portsmouth Preston Reading Sheffield Southampton Southend-on-Sea Stockport Stoke-on-Trent Sunderland Sutton Swansea Swindon Walsall Wolverhampton York