×

Koha në Ankara, Turqi është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:51 ↓ 18:14 (10h 23m) Më shumë info
Güncel döviz kuru için tıklayın

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ankara është Europe/Istanbul.
Lexo për Ankara në Wikipedia
Përcakto Ankara si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ankara

Diferenca në kohë
from Ankara

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ankara në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Turqi

Adana Adapazarı Adıyaman Aksaray Ankara Antakya Antalya Aydin Ağrı Balıkesir Batman Bolu Bursa Denizli Diyarbakır Edirne Elâzığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Isparta Istanbul Izmir Kahramanmaraş Karaman Kayseri Konya Kütahya Kırıkkale Kırşehir Malatya Manisa Mersin Niğde Ordu Osmaniye Rize Samsun Sanliurfa Siirt Sivas Tekirdağ Trabzon Uşak Van Zonguldak Çorum İzmit