×

Koha në Helwan, Egjipt është

 
 
E mërkurë, Prill 17, 2024, java 16
Bat Appreciation Day

Time zone info for Helwan

UTC +2
Egypt Standard Time (GMT +2)
tani 6 orë para New York City
E premte Tetor 27 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +2 / Egypt Standard Time (GMT +2).
  • Ora u vendos pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.
E premte Prill 26 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Egypt Daylight Time (GMT +3).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Helwan

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Paris0
Zyrihu0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Helwan

Helwan në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Egjipt

Abū Kabīr Akhmīm Al Fayyum Al Mansurah Al Maţarīyah Aleksandria Arish Ashmūn Aswān Asyut Benha Beni Suef Bilbeis Bilqās Būsh Cairo Damanhur Damietta Dekernes Disūq El Hawamdeya El-Maḥalla el-Kubra Girga Giza Helwan Hurghada Idkū Ismailia Kafr ad Dawwār Kafr az Zayyāt Kafr el-Sheikh Luxor Mallawī Manfalūţ Menouf Minya Port Said Qalyub Qina Samālut Shibīn al Kawm Sohag Suezi Tanta Zagazig Zefta Ţahţā Ḩawsh ‘Īsá Ṭalkha