×

Koha në Al Mansurah, Egjipt është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:52 ↓ 18:09 (12h 17m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Al Mansurah është Africa/Cairo.
Lexo për Al Mansurah në Wikipedia
Përcakto Al Mansurah si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Al Mansurah

Diferenca në kohë
from Al Mansurah

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Al Mansurah në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Egjipt

Abū Kabīr Akhmīm Al Fayyum Al Mansurah Al Maţarīyah Al Maḩallah al Kubrá Al Ḩawāmidīyah Aleksandria Arish Ashmūn Assiut Aswan Banhā Banī Suwayf Bilbeis Bilqâs Būsh Cairo Damanhur Damietta Dikirnis Disūq Giza Helwan Hurghada Idfu Idkū Ismailia Jirja Kafr ad Dawwār Kafr ash Shaykh Kafr az Zayyāt Luxor Mallawī Manfalūţ Minya Minūf Port Said Qalyub Qina Samālūţ Shibīn al Kawm Sohag Suez Tanta Zagazig Ziftá Ţahţā Ţalkhā Ḩawsh ‘Īsá