×

Koha në Ebu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:02 ↓ 18:11 (11h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ebu Dhabi është Asia/Dubai.
Lexo për Ebu Dhabi në Wikipedia
Përcakto Ebu Dhabi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ebu Dhabi

Diferenca në kohë
from Ebu Dhabi

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ebu Dhabi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Emiratet e Bashkuara Arabe

Abu Dabi Adh Dhayd Al Abraq Al Ain Al Khatim Al Matāf Al Wathbah Al-Mirfa’ An Nashshāsh Ar Rams Ar Rufayşah Ar Ruways Dibba Al-Fujairah Dibba Al-Hisn Dubai Fujairah Khor'fakkan Mezaira’a Ras al-Khaimah Sharjah Ujman Umm al-Quwain ‘Aqqah ‘Arādah ‘Asamah