×

Koha në Canberra, Australi është

 
 
E shtunë, Tetor 1, 2022, java 39
Canberra ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Tetor 2. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 05:40 ↓ 18:06 (12h 26m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Canberra është Australia/Sydney.
Lexo për Canberra në Wikipedia
Përcakto Canberra si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Canberra

Diferenca në kohë
from Canberra

Los Angeles
17 orë
17 orë
Chicago
15 orë
15 orë
New York City
14 orë
14 orë
Toronto
14 orë
14 orë
São Paulo
13 orë
13 orë
UTC
10 orë
10 orë
Lagos
9 orë
9 orë
Londra
9 orë
9 orë
Cairo
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
8 orë
8 orë
Johannesburg
8 orë
8 orë
Paris
8 orë
8 orë
Istanbul
7 orë
7 orë
Moska
7 orë
7 orë
Dubai
6 orë
6 orë
Mumbai
4.5 orë
4.5 orë
Hong-Kong
2 orë
2 orë
Shanghai
2 orë
2 orë
Singapor
2 orë
2 orë
Tokyo
1 orë
1 orë
Sydney0
Krahaso me zona tjera kohore

Canberra në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong