×

Koha në Perth, Australi është

 
 
E martë, Shtator 27, 2022, java 39
World Tourism Day / Google's birthday
Dielli: ↑ 06:00 ↓ 18:16 (12h 16m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Perth është Australia/Perth.
Lexo për Perth në Wikipedia
Përcakto Perth si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Perth

Diferenca në kohë
from Perth

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
UTC
8 orë
8 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Londra
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Canton of Zurich
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Perth në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong