×

Koha në Darwin, Australi është

 
 
E martë, Tetor 4, 2022, java 40
Dielli: ↑ 06:28 ↓ 18:43 (12h 15m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Darwin është Australia/Darwin.
Lexo për Darwin në Wikipedia
Përcakto Darwin si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Darwin

Diferenca në kohë
from Darwin

Los Angeles
16.5 orë
16.5 orë
Chicago
14.5 orë
14.5 orë
New York City
13.5 orë
13.5 orë
Toronto
13.5 orë
13.5 orë
São Paulo
12.5 orë
12.5 orë
UTC
9.5 orë
9.5 orë
Lagos
8.5 orë
8.5 orë
Londra
8.5 orë
8.5 orë
Cairo
7.5 orë
7.5 orë
Canton of Zurich
7.5 orë
7.5 orë
Johannesburg
7.5 orë
7.5 orë
Paris
7.5 orë
7.5 orë
Istanbul
6.5 orë
6.5 orë
Moska
6.5 orë
6.5 orë
Dubai
5.5 orë
5.5 orë
Mumbai
4 orë
4 orë
Hong-Kong
1.5 orë
1.5 orë
Shanghai
1.5 orë
1.5 orë
Singapor
1.5 orë
1.5 orë
Tokyo
0.5 orë
0.5 orë
Sydney+1.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Darwin në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong