×

Koha në Adelaide, Australi është

 
 
E shtunë, Qershor 22, 2024, java 25

Time zone info for Adelaide

UTC +9:30
Australian Central Time (ACT)
tani 13 orë edhe 30 minuta para New York City
E diel Prill 7 2024
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +9:30 / Australian Central Standard Time (ACST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.
E diel Tetor 6 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +10:30 / Australian Central Daylight Time (ACDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Adelaide

Los Angeles
16.5 orë
16.5 orë
Chicago
14.5 orë
14.5 orë
New York City
13.5 orë
13.5 orë
Toronto
13.5 orë
13.5 orë
São Paulo
12.5 orë
12.5 orë
UTC
9.5 orë
9.5 orë
Lagos
8.5 orë
8.5 orë
Londra
8.5 orë
8.5 orë
Johannesburg
7.5 orë
7.5 orë
Paris
7.5 orë
7.5 orë
Zyrihu
7.5 orë
7.5 orë
Cairo
6.5 orë
6.5 orë
Istanbul
6.5 orë
6.5 orë
Moska
6.5 orë
6.5 orë
Dubai
5.5 orë
5.5 orë
Mumbai
4 orë
4 orë
Hong-Kong
1.5 orë
1.5 orë
Shanghai
1.5 orë
1.5 orë
Singapor
1.5 orë
1.5 orë
Tokyo
0.5 orë
0.5 orë
Sydney+0.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Adelaide

Adelaide në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan City Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong