×

Koha në Adelaide, Australi është

 
 
E diel, Tetor 2, 2022, java 39
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi
Adelaide u ndryshua në koha verore at 02:00 on E diel, Tetor 2. The time was set një orë forward.
Dielli: ↑ 06:51 ↓ 19:19 (12h 28m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Adelaide është Australia/Adelaide.
Lexo për Adelaide në Wikipedia
Përcakto Adelaide si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Adelaide

Diferenca në kohë
from Adelaide

Los Angeles
17.5 orë
17.5 orë
Chicago
15.5 orë
15.5 orë
New York City
14.5 orë
14.5 orë
Toronto
14.5 orë
14.5 orë
São Paulo
13.5 orë
13.5 orë
UTC
10.5 orë
10.5 orë
Lagos
9.5 orë
9.5 orë
Londra
9.5 orë
9.5 orë
Cairo
8.5 orë
8.5 orë
Canton of Zurich
8.5 orë
8.5 orë
Johannesburg
8.5 orë
8.5 orë
Paris
8.5 orë
8.5 orë
Istanbul
7.5 orë
7.5 orë
Moska
7.5 orë
7.5 orë
Dubai
6.5 orë
6.5 orë
Mumbai
5 orë
5 orë
Hong-Kong
2.5 orë
2.5 orë
Shanghai
2.5 orë
2.5 orë
Singapor
2.5 orë
2.5 orë
Tokyo
1.5 orë
1.5 orë
Sydney+0.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Adelaide në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong