×

Koha në Adelaide Hills, Australi është

 
 
E diel, Dhjetor 10, 2023, java 49
Human Rights Day / Nobel Prize Day

Time zone info for Adelaide Hills

UTC +10:30
Australian Central Time (ACT)
tani 15 orë edhe 30 minuta para New York City
E diel Tetor 1 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +10:30 / Australian Central Daylight Time (ACDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Prill 7 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +9:30 / Australian Central Standard Time (ACST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Adelaide Hills

Los Angeles
18.5 orë
18.5 orë
Chicago
16.5 orë
16.5 orë
New York City
15.5 orë
15.5 orë
Toronto
15.5 orë
15.5 orë
São Paulo
13.5 orë
13.5 orë
Londra
10.5 orë
10.5 orë
UTC
10.5 orë
10.5 orë
Canton of Zurich
9.5 orë
9.5 orë
Lagos
9.5 orë
9.5 orë
Paris
9.5 orë
9.5 orë
Cairo
8.5 orë
8.5 orë
Johannesburg
8.5 orë
8.5 orë
Istanbul
7.5 orë
7.5 orë
Moska
7.5 orë
7.5 orë
Dubai
6.5 orë
6.5 orë
Mumbai
5 orë
5 orë
Hong-Kong
2.5 orë
2.5 orë
Shanghai
2.5 orë
2.5 orë
Singapor
2.5 orë
2.5 orë
Tokyo
1.5 orë
1.5 orë
Sydney+0.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Adelaide Hills

Adelaide Hills në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong