×

Koha në Bendigo, Australi është

 
 
E mërkurë, Tetor 5, 2022, java 40
Dielli: ↑ 06:53 ↓ 19:30 (12h 37m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bendigo është Australia/Melbourne.
Lexo për Bendigo në Wikipedia
Përcakto Bendigo si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bendigo

Diferenca në kohë
from Bendigo

Los Angeles
18 orë
18 orë
Chicago
16 orë
16 orë
New York City
15 orë
15 orë
Toronto
15 orë
15 orë
São Paulo
14 orë
14 orë
UTC
11 orë
11 orë
Lagos
10 orë
10 orë
Londra
10 orë
10 orë
Cairo
9 orë
9 orë
Canton of Zurich
9 orë
9 orë
Johannesburg
9 orë
9 orë
Paris
9 orë
9 orë
Istanbul
8 orë
8 orë
Moska
8 orë
8 orë
Dubai
7 orë
7 orë
Mumbai
5.5 orë
5.5 orë
Hong-Kong
3 orë
3 orë
Shanghai
3 orë
3 orë
Singapor
3 orë
3 orë
Tokyo
2 orë
2 orë
Sydney0
Krahaso me zona tjera kohore

Bendigo në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong