×

Koha në Bendigo, Australi është

 
 
E hënë, Tetor 2, 2023, java 40
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi
Bendigo u ndryshua në koha verore at 02:00 on E diel, Tetor 1. The time was set një orë forward.
Dielli: ↑ 06:58 ↓ 19:27 (12h 29m) - Më shumë info
- Përcakto Bendigo si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Bendigo

UTC +11
Australian Eastern Time (AET)
tani 15 orë para New York City
E diel Tetor 1 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +11 / Australian Eastern Daylight Time (AEDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Prill 7 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +10 / Australian Eastern Standard Time (AEST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Bendigo

Los Angeles
18 orë
18 orë
Chicago
16 orë
16 orë
New York City
15 orë
15 orë
Toronto
15 orë
15 orë
São Paulo
14 orë
14 orë
UTC
11 orë
11 orë
Lagos
10 orë
10 orë
Londra
10 orë
10 orë
Canton of Zurich
9 orë
9 orë
Johannesburg
9 orë
9 orë
Paris
9 orë
9 orë
Cairo
8 orë
8 orë
Istanbul
8 orë
8 orë
Moska
8 orë
8 orë
Dubai
7 orë
7 orë
Mumbai
5.5 orë
5.5 orë
Hong-Kong
3 orë
3 orë
Shanghai
3 orë
3 orë
Singapor
3 orë
3 orë
Tokyo
2 orë
2 orë
Sydney0
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bendigo

Bendigo në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong