×

Koha në Tasmania, Australi është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:24 ↓ 20:29 (14h 5m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tasmania është Australia/Hobart.
Lexo për Tasmania në Wikipedia
Përcakto Tasmania si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tasmania

Diferenca në kohë
from Tasmania

Los Angeles
19 orë
19 orë
Chicago
17 orë
17 orë
New York City
16 orë
16 orë
Toronto
16 orë
16 orë
São Paulo
14 orë
14 orë
Londra
11 orë
11 orë
UTC
11 orë
11 orë
Canton of Zurich
10 orë
10 orë
Lagos
10 orë
10 orë
Paris
10 orë
10 orë
Cairo
9 orë
9 orë
Johannesburg
9 orë
9 orë
Istanbul
8 orë
8 orë
Moska
8 orë
8 orë
Dubai
7 orë
7 orë
Mumbai
5.5 orë
5.5 orë
Hong-Kong
3 orë
3 orë
Shanghai
3 orë
3 orë
Singapor
3 orë
3 orë
Tokyo
2 orë
2 orë
Sydney0
Krahaso me zona tjera kohore

Tasmania në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong