×

Koha në Northern Territory, Australi është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:21 ↓ 19:15 (12h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Northern Territory është Australia/Darwin.
Lexo për Northern Territory në Wikipedia
Përcakto Northern Territory si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Northern Territory

Diferenca në kohë
from Northern Territory

Los Angeles
17.5 orë
17.5 orë
Chicago
15.5 orë
15.5 orë
New York City
14.5 orë
14.5 orë
Toronto
14.5 orë
14.5 orë
São Paulo
12.5 orë
12.5 orë
Londra
9.5 orë
9.5 orë
UTC
9.5 orë
9.5 orë
Canton of Zurich
8.5 orë
8.5 orë
Lagos
8.5 orë
8.5 orë
Paris
8.5 orë
8.5 orë
Cairo
7.5 orë
7.5 orë
Johannesburg
7.5 orë
7.5 orë
Istanbul
6.5 orë
6.5 orë
Moska
6.5 orë
6.5 orë
Dubai
5.5 orë
5.5 orë
Mumbai
4 orë
4 orë
Hong-Kong
1.5 orë
1.5 orë
Shanghai
1.5 orë
1.5 orë
Singapor
1.5 orë
1.5 orë
Tokyo
0.5 orë
0.5 orë
Sydney+1.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Northern Territory në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong