×

Koha në New South Wales, Australi është

 
 
E shtunë, Shtator 30, 2023, java 39
New South Wales ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Tetor 1. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 05:55 ↓ 18:17 (12h 22m) - Më shumë info
- Përcakto New South Wales si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for New South Wales

UTC +10
Australian Eastern Time (AET)
tani 14 orë para New York City
E diel Prill 2 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +10 / Australian Eastern Standard Time (AEST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.
E diel Tetor 1 2023
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +11 / Australian Eastern Daylight Time (AEDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from New South Wales

Los Angeles
17 orë
17 orë
Chicago
15 orë
15 orë
New York City
14 orë
14 orë
Toronto
14 orë
14 orë
São Paulo
13 orë
13 orë
UTC
10 orë
10 orë
Lagos
9 orë
9 orë
Londra
9 orë
9 orë
Canton of Zurich
8 orë
8 orë
Johannesburg
8 orë
8 orë
Paris
8 orë
8 orë
Cairo
7 orë
7 orë
Istanbul
7 orë
7 orë
Moska
7 orë
7 orë
Dubai
6 orë
6 orë
Mumbai
4.5 orë
4.5 orë
Hong-Kong
2 orë
2 orë
Shanghai
2 orë
2 orë
Singapor
2 orë
2 orë
Tokyo
1 orë
1 orë
Sydney0
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për New South Wales

New South Wales në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Australi

Adelaide Adelaide Hills Ballarat Bendigo Brisbane Bundaberg Cairns Canberra Darwin Geelong Gold Coast Hobart Launceston Logan Mackay Maitland Mandurah Melbourne Newcastle Perth Rockhampton Sydney Toowoomba Townsville Wollongong