×

Koha në Tel Aviv, Izrael është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 06:28 ↓ 16:36 (10h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tel Aviv është Asia/Jerusalem.
Lexo për Tel Aviv në Wikipedia
Përcakto Tel Aviv si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tel Aviv

Diferenca në kohë
from Tel Aviv

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zurich
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tel Aviv në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Lod Modiin Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netanya Petah Tikva Qiryat Ata Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv