×

Koha në Herzliya, Izrael është

 
 
E shtunë, Dhjetor 9, 2023, java 49

Time zone info for Herzliya

UTC +2
Israel Time
tani 7 orë para New York City
E diel Tetor 29 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +2 / Israel Standard Time (IST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.
E premte Mars 29 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Israel Daylight Time (IDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Herzliya

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Herzliya

Herzliya në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Lod Modiin Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netanya Petah Tikva Qiryat Ata Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv