×

Koha në Jerusalemi, Izrael është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:32 ↓ 17:13 (10h 41m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Jerusalemi është Asia/Jerusalem.
Lexo për Jerusalemi në Wikipedia
Përcakto Jerusalemi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Jerusalemi

Diferenca në kohë
from Jerusalemi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Jerusalemi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Lod Modiin Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netanya Petah Tikva Qiryat Ata Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv