×

Koha në Ramla, Izrael është

 
 
E enjtë, Shkurt 22, 2024, java 8

Time zone info for Ramla

UTC +2
Israel Time
tani 7 orë para New York City
E premte Mars 29 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Israel Daylight Time (IDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Ramla

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ramla

Ramla në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Kiryat Ata Lod Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netania Petah Tikva Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv