×

Koha në Kfar Saba, Izrael është

 
 
E martë, Qershor 18, 2024, java 25

Time zone info for Kfar Saba

UTC +3
Israel Time
tani 7 orë para New York City
E premte Mars 29 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Israel Daylight Time (IDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Tetor 27 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Israel Standard Time (IST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Kfar Saba

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kfar Saba

Kfar Saba në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Kiryat Ata Lod Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netania Petah Tikva Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv