×

Koha në Petah Tikva, Izrael është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Petah Tikva u ndryshua në koha verore at 02:00 on E premte, Mars 24. The time was set një orë forward.
Dielli: ↑ 06:37 ↓ 18:56 (12h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Petah Tikva është Asia/Jerusalem.
Lexo për Petah Tikva në Wikipedia
Përcakto Petah Tikva si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Petah Tikva

Diferenca në kohë
from Petah Tikva

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Petah Tikva në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Izrael

Ashdod Ashqelon Bat Yam Beersheba Bet Shemesh Bnei Brak Hadera Haifa Herzliya Holon Jerusalemi Kfar Saba Lod Modiin Modiin Ilit Nahariya Nazareth Netanya Petah Tikva Qiryat Ata Raanana Ramat Gan Ramla Rishon LeZion Tel Aviv