×

Koha në Zelandë e Re është

 
 
E diel, Tetor 2, 2022, java 39
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi
Zelandë e Re (përfshihen edhe territoret e varura dhe ishujt) ka 5 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Wellington.
Dielli: ↑ 06:54 ↓ 19:27 (12h 34m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Zelandë e Re është Pacific/Auckland.
Lexo për Zelandë e Re në Wikipedia
Përcakto Zelandë e Re si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Diferenca në kohë
from Zelandë e Re

Los Angeles
20 orë
20 orë
Chicago
18 orë
18 orë
New York City
17 orë
17 orë
Toronto
17 orë
17 orë
São Paulo
16 orë
16 orë
UTC
13 orë
13 orë
Lagos
12 orë
12 orë
Londra
12 orë
12 orë
Cairo
11 orë
11 orë
Canton of Zurich
11 orë
11 orë
Johannesburg
11 orë
11 orë
Paris
11 orë
11 orë
Istanbul
10 orë
10 orë
Moska
10 orë
10 orë
Dubai
9 orë
9 orë
Mumbai
7.5 orë
7.5 orë
Hong-Kong
5 orë
5 orë
Shanghai
5 orë
5 orë
Singapor
5 orë
5 orë
Tokyo
4 orë
4 orë
Sydney
2 orë
2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Zelandë e Re në hartë

Annual average temperatures
for Zelandë e Re 1901-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Berkeley Earth.
See showyourstripes.info.

25 qytetet më të mëdha në
Zelandë e Re

Ashburton Auckland Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Waitakere Wanganui Wellington Whangarei