×

Koha në Zelandë e Re është

 
 
E diel, Maj 19, 2024, java 20
Zelandë e Re (përfshihen edhe territoret e varura dhe ishujt) ka 5 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Wellington.
Dielli: ↑ 07:25 ↓ 17:10 (9h 45m) - Më shumë info
- Përcakto Zelandë e Re si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Zelandë e Re

UTC +12
New Zealand Standard Time (NZST)
tani 16 orë para New York City
E diel Prill 7 2024
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +12 / New Zealand Standard Time (NZST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.
E diel Shtator 29 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +13 / New Zealand Daylight Time (NZDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Zelandë e Re

Los Angeles
19 orë
19 orë
Chicago
17 orë
17 orë
New York City
16 orë
16 orë
Toronto
16 orë
16 orë
São Paulo
15 orë
15 orë
UTC
12 orë
12 orë
Lagos
11 orë
11 orë
Londra
11 orë
11 orë
Johannesburg
10 orë
10 orë
Paris
10 orë
10 orë
Zyrihu
10 orë
10 orë
Cairo
9 orë
9 orë
Istanbul
9 orë
9 orë
Moska
9 orë
9 orë
Dubai
8 orë
8 orë
Mumbai
6.5 orë
6.5 orë
Hong-Kong
4 orë
4 orë
Shanghai
4 orë
4 orë
Singapor
4 orë
4 orë
Tokyo
3 orë
3 orë
Sydney
2 orë
2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Zelandë e Re në hartë

Annual average temperatures
for Zelandë e Re 1901-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Berkeley Earth.
See showyourstripes.info.

24 qytetet më të mëdha në
Zelandë e Re

Ashburton Auckland Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Wellington Whanganui Whangarei