×

Koha në Invercargill, Zelandë e Re është

 
 
E premte, Mars 1, 2024, java 9

Time zone info for Invercargill

UTC +13
New Zealand Daylight Time (NZDT)
tani 18 orë para New York City
E diel Prill 7 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +12 / New Zealand Standard Time (NZST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Invercargill

Los Angeles
21 orë
21 orë
Chicago
19 orë
19 orë
New York City
18 orë
18 orë
Toronto
18 orë
18 orë
São Paulo
16 orë
16 orë
Londra
13 orë
13 orë
UTC
13 orë
13 orë
Lagos
12 orë
12 orë
Paris
12 orë
12 orë
Zyrihu
12 orë
12 orë
Cairo
11 orë
11 orë
Johannesburg
11 orë
11 orë
Istanbul
10 orë
10 orë
Moska
10 orë
10 orë
Dubai
9 orë
9 orë
Mumbai
7.5 orë
7.5 orë
Hong-Kong
5 orë
5 orë
Shanghai
5 orë
5 orë
Singapor
5 orë
5 orë
Tokyo
4 orë
4 orë
Sydney
2 orë
2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Invercargill

Invercargill në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Zelandë e Re

Ashburton Auckland Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Wellington Whanganui Whangarei