×

Koha në Christchurch, Zelandë e Re është

 
 
E martë, Tetor 4, 2022, java 40
Dielli: ↑ 06:57 ↓ 19:39 (12h 42m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Christchurch është Pacific/Auckland.
Lexo për Christchurch në Wikipedia
Përcakto Christchurch si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Christchurch

Diferenca në kohë
from Christchurch

Los Angeles
20 orë
20 orë
Chicago
18 orë
18 orë
New York City
17 orë
17 orë
Toronto
17 orë
17 orë
São Paulo
16 orë
16 orë
UTC
13 orë
13 orë
Lagos
12 orë
12 orë
Londra
12 orë
12 orë
Cairo
11 orë
11 orë
Canton of Zurich
11 orë
11 orë
Johannesburg
11 orë
11 orë
Paris
11 orë
11 orë
Istanbul
10 orë
10 orë
Moska
10 orë
10 orë
Dubai
9 orë
9 orë
Mumbai
7.5 orë
7.5 orë
Hong-Kong
5 orë
5 orë
Shanghai
5 orë
5 orë
Singapor
5 orë
5 orë
Tokyo
4 orë
4 orë
Sydney
2 orë
2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Christchurch në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zelandë e Re

Ashburton Auckland Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Waitakere Wanganui Wellington Whangarei