×

Koha në Oregon, SHBA është

 
 
E premte, Shkurt 3, 2023, java 5
Oregon ka 2 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Salem.
Dielli: ↑ 07:29 ↓ 17:23 (9h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Oregon është America/Los_Angeles.
Lexo për Oregon në Wikipedia
Përcakto Oregon si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Oregon

Diferenca në kohë
from Oregon

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+5 orë
Londra+8 orë
UTC+8 orë
Canton of Zurich+9 orë
Lagos+9 orë
Paris+9 orë
Cairo+10 orë
Johannesburg+10 orë
Istanbul+11 orë
Moska+11 orë
Dubai+12 orë
Mumbai+13.5 orë
Hong-Kong+16 orë
Shanghai+16 orë
Singapor+16 orë
Tokyo+17 orë
Sydney+19 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Oregon në hartë

Annual average temperatures
for Oregon 1895-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from NOAA.
See showyourstripes.info.

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita