×

Koha në Oklahoma City, Oklahoma, Shtetet e Bashkuara të Amerikës është

 
 
E hënë, Janar 24, 2022, java 4
Dielli: ↑ 07:35 ↓ 17:50 (10h 15m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Oklahoma City është America/Chicago.
Lexo për Oklahoma City në Wikipedia
Përcakto Oklahoma City si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Oklahoma City

Diferenca në kohë
from Oklahoma City

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Zurich+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Oklahoma City në hartë

Annual average temperatures
for Oklahoma City 1895-2018

Each of the stripes represents one year.
Graphics by Ed Hawkins, using data from NOAA.
See https://showyourstripes.info/

50 qytetet më të mëdha në
Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita