×

Koha në Colorado Springs, Colorado, SHBA është

 
 
E premte, Shtator 22, 2023, java 38

Time zone info for Colorado Springs

UTC -6
Mountain Time (MT)
tani 2 orë prapa New York City
E diel Mars 12 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -6 / Mountain Daylight Time (MDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 5 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -7 / Mountain Standard Time (MST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Colorado Springs

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Londra+7 orë
Canton of Zurich+8 orë
Johannesburg+8 orë
Paris+8 orë
Cairo+9 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Colorado Springs

Colorado Springs në hartë

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita