×

Koha në Washington, D.C., Shtetet e Bashkuara të Amerikës është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 07:14 ↓ 16:46 (9h 32m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Washington, D.C. është America/New_York.
Lexo për Washington, D.C. në Wikipedia
Përcakto Washington, D.C. si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Washington, D.C.

Diferenca në kohë
from Washington, D.C.

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Zurich+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Washington, D.C. në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita