×

Koha në Albuquerque, New Mexico, SHBA është

 
 
E shtunë, Tetor 1, 2022, java 39
Dielli: ↑ 07:02 ↓ 18:51 (11h 49m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Albuquerque është America/Denver.
Lexo për Albuquerque në Wikipedia
Përcakto Albuquerque si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Albuquerque

Diferenca në kohë
from Albuquerque

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Londra+7 orë
Cairo+8 orë
Canton of Zurich+8 orë
Johannesburg+8 orë
Paris+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Albuquerque në hartë

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita