×

Koha në New Mexico, SHBA është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:59 ↓ 17:37 (10h 39m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për New Mexico është America/Denver.
Lexo për New Mexico në Wikipedia
Përcakto New Mexico si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për New Mexico

Diferenca në kohë
from New Mexico

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+4 orë
Londra+7 orë
UTC+7 orë
Canton of Zurich+8 orë
Lagos+8 orë
Paris+8 orë
Cairo+9 orë
Johannesburg+9 orë
Istanbul+10 orë
Moska+10 orë
Dubai+11 orë
Mumbai+12.5 orë
Hong-Kong+15 orë
Shanghai+15 orë
Singapor+15 orë
Tokyo+16 orë
Sydney+18 orë
Krahaso me zona tjera kohore

New Mexico në hartë

Annual average temperatures
for New Mexico 1895-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from NOAA.
See showyourstripes.info.

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita