×

Koha në Fairbanks, Alaska, SHBA është

 
 
E enjtë, Shtator 28, 2023, java 39

Time zone info for Fairbanks

UTC -8
Alaska Time
tani 4 orë prapa New York City
E diel Mars 12 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -8 / Alaska Daylight Time (AKDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 5 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -9 / Alaska Standard Time (AKST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Fairbanks

Los Angeles+1 orë
Chicago+3 orë
New York City+4 orë
Toronto+4 orë
São Paulo+5 orë
UTC+8 orë
Lagos+9 orë
Londra+9 orë
Canton of Zurich+10 orë
Johannesburg+10 orë
Paris+10 orë
Cairo+11 orë
Istanbul+11 orë
Moska+11 orë
Dubai+12 orë
Mumbai+13.5 orë
Hong-Kong+16 orë
Shanghai+16 orë
Singapor+16 orë
Tokyo+17 orë
Sydney+18 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Fairbanks

Fairbanks në hartë

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita