×

Koha në Arizona, SHBA është

 
 
E mërkurë, Qershor 19, 2024, java 25
Arizona ka 2 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Phoenix.
Dielli: ↑ 05:17 ↓ 19:42 (14h 25m) - Më shumë info
- Përcakto Arizona si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Arizona

UTC -7
Mountain Standard Time (MST)
tani 3 orë prapa New York City

Diferenca në kohë
from Arizona

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+4 orë
UTC+7 orë
Lagos+8 orë
Londra+8 orë
Johannesburg+9 orë
Paris+9 orë
Zyrihu+9 orë
Cairo+10 orë
Istanbul+10 orë
Moska+10 orë
Dubai+11 orë
Mumbai+12.5 orë
Hong-Kong+15 orë
Shanghai+15 orë
Singapor+15 orë
Tokyo+16 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Arizona

Arizona në hartë

Annual average temperatures
for Arizona 1895-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from NOAA.
See showyourstripes.info.

50 qytetet më të mëdha në
SHBA

Albuquerque Arlington Atlanta Austin Bakersfield Baltimore Boston Charlotte Chicago Colorado Springs Columbus Dallas Denver Detroit El Paso Fort Worth Fresno Houston Indianapolis Jacksonville Kansas City Las Vegas Long Beach Los Angeles Louisville Memphis Mesa Miami Milwaukee Minneapolis Nashville New York City Oakland Oklahoma City Omaha Philadelphia Phoenix Portland Raleigh Sacramento San Antonio San Diego San Francisco San Jose Seattle Tucson Tulsa Virginia Beach Washington, D.C. Wichita