×

Koha në Saskatchewan, Kanada është

 
 
E shtunë, Korrik 13, 2024, java 28
Saskatchewan ka 3 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Regina.
Dielli: ↑ 04:48 ↓ 21:32 (16h 45m) - Më shumë info
- Përcakto Saskatchewan si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Saskatchewan

UTC -6
Central Standard Time (CST)
tani 2 orë prapa New York City

Diferenca në kohë
from Saskatchewan

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Londra+7 orë
Johannesburg+8 orë
Paris+8 orë
Zyrihu+8 orë
Cairo+9 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Saskatchewan

Saskatchewan në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Scarborough Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg