×

Koha në Kebeku, Quebec, Kanada është

 
 
E premte, Shtator 30, 2022, java 39
Dielli: ↑ 06:43 ↓ 18:27 (11h 45m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kebeku është America/Toronto.
Lexo për Kebeku në Wikipedia
Përcakto Kebeku si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kebeku

Diferenca në kohë
from Kebeku

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+1 orë
UTC+4 orë
Lagos+5 orë
Londra+5 orë
Cairo+6 orë
Canton of Zurich+6 orë
Johannesburg+6 orë
Paris+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kebeku në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg