×

Koha në Halifax, Skocia e Re, Kanada është

 
 
E diel, Tetor 2, 2022, java 39
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi
Dielli: ↑ 07:14 ↓ 18:54 (11h 40m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Halifax është America/Halifax.
Lexo për Halifax në Wikipedia
Përcakto Halifax si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Halifax

Diferenca në kohë
from Halifax

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo0
UTC+3 orë
Lagos+4 orë
Londra+4 orë
Cairo+5 orë
Canton of Zurich+5 orë
Johannesburg+5 orë
Paris+5 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Halifax në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg