×

Koha në Jerevani, Armeni është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:12 ↓ 18:19 (10h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Jerevani është Asia/Yerevan.
Lexo për Jerevani në Wikipedia
Përcakto Jerevani si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Jerevani

Diferenca në kohë
from Jerevani

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Jerevani në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Armeni

Abovyan Alaverdi Ararat Armavir Artashat Ashtarak Dilijan Gavarr Geryusy Gyumri Hrazdan Ijevan Jerevani Kamarlu Kapan Martuni Razdan Sevan Sisian Spitak Vagharshapat Vanadzor Vardenis Vedi Yeghvard