×

Koha në Armavir, Armeni është

 
 
E premte, Mars 24, 2023, java 12
Dielli: ↑ 07:01 ↓ 19:19 (12h 18m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Armavir është Asia/Yerevan.
Lexo për Armavir në Wikipedia
Përcakto Armavir si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Armavir

Diferenca në kohë
from Armavir

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Armavir në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Armeni

Abovyan Alaverdi Ararat Armavir Artashat Ashtarak Dilijan Gavarr Geryusy Gyumri Hrazdan Ijevan Jerevani Kamarlu Kapan Martuni Razdan Sevan Sisian Spitak Vagharshapat Vanadzor Vardenis Vedi Yeghvard