×

Koha në Gyumri, Armeni është

 
 
E martë, Mars 21, 2023, java 12
Dielli: ↑ 07:07 ↓ 19:17 (12h 10m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Gyumri është Asia/Yerevan.
Lexo për Gyumri në Wikipedia
Përcakto Gyumri si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gyumri

Diferenca në kohë
from Gyumri

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Gyumri në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Armeni

Abovyan Alaverdi Ararat Armavir Artashat Ashtarak Dilijan Gavarr Geryusy Gyumri Hrazdan Ijevan Jerevani Kamarlu Kapan Martuni Razdan Sevan Sisian Spitak Vagharshapat Vanadzor Vardenis Vedi Yeghvard