×

Koha në Sevan, Armeni është

 
 
E diel, Korrik 14, 2024, java 28

Time zone info for Sevan

UTC +4
Armenia Time (AMT)
tani 8 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Sevan

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
UTC
4 orë
4 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Londra
3 orë
3 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Zyrihu
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sevan

Sevan në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Armeni

Abovyan Alaverdi Ararat Armavir Artashat Ashtarak Dilijan Gavarr Goris Gyumri Hats’avan Hrazdan Ijevan Jerevani Kapan Martuni Masis Metsamor Sevan Spitak Vagharshapat Vanadzor Vardenis Vedi Yeghvard